קרבות כלבים

קרבות כלבים 2016-10-31T23:17:40+00:00

התופעה:

הכלבים המגיעים להלחם בקרבות אלו הם מסוג פיטבול בעיקר. הם נגנבים מחצרות בתים או מגודלים על ידי מגדלי כלבים במיוחד לצורך כך.
במהלך תקופת חייהם הקצרה עוברים הכלבים “הכשרה” הכוללת אלימות קשה המופעלת כלפיהם והחזקתם במקומות חשוכים ונדחים, לרוב ללא יכולת תנועה, כל זאת על מנת ליצור בהם אגרסיביות רבה ולהביא אותם ככל הניתן מוכנים לקרב.
מספר ימים לפני הקרב הכלבים הללו עוברים שלב ובו הם מורעבים, נמנעים מהם מזון ושתיה ואף משליכים לעברם לטרף כלבים קטנים שנגנבים אף הם מבעליהם או שנאספים מהרחוב וגורי חתולים, כל זאת על מנת לעורר בהם את יצר הטרף. לעתים קושרים את הכלבים המיועדים לקרב זה מול זה, מספר שעות לפני הקרב ובמרחק קצר האחד מהשני. במידה ובעל הכלב רוצה לשמור על הארגיה שלו לאורך זמן בזמן הקרב הוא נותן לכלב כדורי מרץ.

הקרבות נחלקים לשניים:

קרבות ארעיים: קרבות אלו מתקיימים בעיקר במגזר הערבי/דרוזי. הם מתבצעים באיזורים מבודדים ורחוקים מעין הציבור (חורשות, מבנים נטושים). לרוב הקרבות האלו אינם מתוכננים מראש ומתקיימים באופן ספונטני. קיום קרב שכזה מצריך תיאום טלפוני מהיר והערכות של שעה בטרם יחל. בקרבות אלו לא מעורב כסף רב. ההימורים מסתכמים לרוב בסכומים של עמה מאות שקלים. הרווח העיקרי של בעל הכלב המצח הוא בעיקר ענין של אגו.

קרבות מאורגנים: קרבות אלו מתוכננים מראש. מדובר בקליקה של מעורבים שמיודעת אודות הקרבות ומעורבת בעיקר בהימורים שסביב הקרב. במקרה זה אכן מדובר בסכומי הימורים שמגיעים לעשרות אלפי שקלים. זירת הקרב מתוחמת בגדר ובנויה בצורה כזאת שלכלבים אין דרך מילוט והם נאלצים להלחם עד טיפת הדם האחרונה. אל האירוע מוזמן חוג מצומצם מאוד של משתתפים המונה כ10- עד 30 איש.
בשני המקרים הקרבות הנערכים הם קרבות עד מוות. כל קרב נמשך כחמש דקות לערך, זהו פחות או יותר פרק הזמן שמצריך מהכלבים הללו להכניע את יריביהם. הקרב מסתיים כאשר הכלב המוכנע אינו זז יותר או מת.
במידה והכלב המפסיד נפגע קשה כתוצאה מהקרב, מעלים בעל הכלב את גופתו. באם הכלב המפסיד הצליח בכל זאת לשרוד את הקרב ולצאת בפציעות קלות יחסית, בעליו ישקיע בו את הטיפול הרצוי לשם שיקומו והחזרתו לפעילות, במקרה אחר הכלב מושלך לרחוב ללא טיפול רפואי. כלבים אלו לרוב מוצאים את מותם ברחוב לאחר מספר ימים.

הבעיה:

הכלבים המיועדים לקרבות סובלים באופן שיטתי מהתעללות קשה, הרעבה וחיים אשר להם בררה אחת – להרוג או לההרג.

הכלבים שבכל זאת הצליחו לשרוד את הקרבות אינם מקבלים טיפול וטרינרי מקצועי. לאלו שהוצאו ממעגל הדמים הזה והשתקמו אין שום סיכוי להגיע לאימוץ אצל משפחה חמה ותומכת מכיון שיצר ההרג טבוע בהם כל כך חזק עד שקיים סיכוי גדול שיהוו סכנה לבעליהם החדשים ולבני המשפחה, במיוחד לילדים קטנים אותם הכלבים רואים כחלשים יותר.

חוק צער בעלי חיים קובע בפרוש כי: “אסור להתעלל בבעל חיים, להתאכזר אליו או לענות אותו, אסור לשסות בעל חיים אחד באחר”. כמו כן, אוסר החוק בפרוש על ארגון קרבות בין בעלי חיים.
העונש הקבוע בחוק, למי שהורשע בארגון קרבות כלבים או השתתף בהן הוא עד שלוש שנות מאסר, אולם עד היום לא קיבל אף אדם שהורשע בסעיפים אלו עונש זה.

אדם שהיה מעורב בקרבות כלבים מתוודה

אנחנו יכולים לעצור את זה!

הפתרון:

הפעלת רשת מקורות שתאפשר לארגון חדירה לתוך תשתית הקרבות על כל גווניה, הפעלת מערך תצפיות אוטונומיות שתאפשר ניתור איזורים מועדים ואיסוף מידע חיוני, ביצוע פעילות שטח לאיתור מעורבים, ואיסוף מידע מפליל לשם העמדתם לדין.

איך אתם יכולים לעזור?

אם אתם רוצים לעזור לנו לעצור את זה? אם אתם מאמינים בדרך שלנו להגיע לתוצאות משמעותיות…. זה הזמן שלכם לנקוט בפעולה. כל חזון, כל צעד דורש משאבים. אנחנו כבר בנינו את הכל: את השיטה, את הידע, את כח האדם, את המנגנון, את האמונה ביכולתינו לחסל תופעות אלו. אולם לא נוכל לממש זאת ללא עזרתכם. זה הזמן שלך לקחת חלק בשינוי אמיתי…