התעללות

התעללות 2016-10-31T23:17:39+00:00

התופעה:

התעללות בבעלי חיים על כל גווניה הינה תופעה מוכרת. אנו מדברים על התעללות בחתולים או בכלבים משוטטים.

בתחום תופעה זו:

  • התעללות לשם הנאה – לרוב מדובר בילדים שרואים בחתול או כלב ידידותיים כאובייקט נח ונגיש. האקטים מאופיינים ב: השלכת חתולים/כלבים ממקומות גבוהים, שרפת חתולים/כלבים, הכאה/המתה באמצעים שונים (מוט, אבן, בקבוקי זכוכית ועוד), חיתוך גפיים ועוד.
  • בעלי עסקים/מרכזי קניות/מסעדות/ דיירים בבניינים משותפים שרואים בחתולי הסביבה מטרד ונוקטים בדרכים שונות על מנת להיפטר מהם (לכידתם והעברתם מהמקום, המתה באמצעות פיזור רעל)

הבעיה:

מימדיה הנרחבים של תופעה זו נעוצים בעובדה שקיים גידול מאסיבי באוכולוסיית חתולי הרחוב. רובם המכריע של החתולים שנולדים לתוך מציאות זו לא שורד. מרבית הגורים שנולדים מתים תוך ימים בודדים. הגורים ששורדים מגיעים לבגרות מינית תוך חודשים ספורים וכבר מביאים לעולם את השגר הבא.

באיזורים מסוימים בארץ זיהינו כי התופעה עוצמתית במיוחד. בשל ריבוי חתולי הרחוב אזרחים רבים רואים בחתול בעל חיים החי בשולי החברה, שגורם למחלות, לזיהום ולמטרד, אשר התעללות בו (בדרכים שהוזכרו) היא ענין זניח כשלעצמו.

ריבוי באוכלוסית חתולי הרחוב מפר את האיזון העדין שקיים בין האדם והחיה בתוך המרחב האורבני. כתוצאה מכך, הסבל שנגרם לחתולי הרחוב הוא רב. האזרח רואה בחתול פעמים רבות כמטרד שיש להיפטר ממנו ומביא אותו לנקוט בצעדים דרסטיים כלפי בעל חיים זה, מתוך רצון לשמור על סביבה “נקיה”.

ערוץ 10 – אדם שהתעלל בחתול והרגו

אנחנו יכולים לעצור את זה!

הפתרון:

כבר היום חל איסור על פי חוק להעביר חתולים ממקומם. כמובן שחל איסור על המתה ברעל. אולם וטרינר עירוני רשאי להורות על פינוי חתולים מסביבה מסוימת והעברתם למקום אחר, זאת בהתקיים תנאים מסוימים.

על פי תפישת הארגון על מנת לצמצם את התופעה יש צורך בהתערבות המדינה ברמה לאומית בשלושה הבטים:

  1. וחובת ראשי הערים והמועצות המקומיות להקצות תקציב שייועד לטיפול בחתולי הרחוב (עיקור וסירוס).
  2. שינוי החוק והחמרת הענישה עם מתעללים.
  3. הגברת האכיפה והטיפול במישור הפלילי מול אותם מתעללים.

אנו נדרשים להציף את התופעה על מנת להציג את התמונה המלאה והאמיתית כפי שהיא מתרחשת בשטח במציאות. על מנת להביא את הראיות הנדרשות שיביאו את המחוקק להחמיר בענין זה עם החוק ולשנותו בהתאם אנו נדרשים לפעול באופן מודיעיני יסודי בשטח.

איך אתם יכולים לעזור?

אם אתם רוצים לעזור לנו לעצור את זה? אם אתם מאמינים בדרך שלנו להגיע לתוצאות משמעותיות…. זה הזמן שלכם לנקוט בפעולה. כל חזון, כל צעד דורש משאבים. אנחנו כבר בנינו את הכל: את השיטה, את הידע, את כח האדם, את המנגנון, את האמונה ביכולתינו לחסל תופעות אלו. אולם לא נוכל לממש זאת ללא עזרתכם. זה הזמן שלך לקחת חלק בשינוי אמיתי…