ניגמה –  מערכת דיווחים על עבירות חוק צער בע״ח

בישראל מתבצעות עבירות רבות כנגד בעלי חיים כל יום, כל דקה. ישנם מקרים שצפים ועולים, אנו שומעים עליהם בחדשות או ברשת, אך בשל רצף האירועים הם מייד נעלמים ונשכחים. ישנם מקרים רבים שכלל אינם מגיעים לידיעת הציבור. המצב לא מאפשר לנו לדעת מה באמת קורה בעולם בתחום רווחת בעלי החיים וכך גם מונע מאיתנו להתמודד עם התופעות השונות.

ניגמה באה לתת מענה לבעיה זו. ניגמה הינה מערכת מאגר נתונים חדשה והיחידה מסוגה בעולם. המערכת אוגרת כל פיסת מידע בכל דרך אפשרית אודות פעילויות פליליות, לא מוסריות ולא כשרות שמתבצעות כנגד בעלי חיים באשר הם. המערכת מאפשרת לנו לקבל תמונת מצב אמיתית ועדכנית אודות המתרחש בתחום רווחת בעלי החיים.

מה כולל המאגר?

המערכת אוספת כל פיסת מידע. אנו אוגרים מידע באמצעות ערוצים שונים: קטעי וידאו, תמונות, פעילות ברשת האינטרנט, דיווחים מהציבור, דיווחים מן התקשורת, ועוד ועוד.
באמצעות המערכת אנו יכולים לזהות גורמים אשר נחשדים בביצוע עבירות על חוק צער בעלי חיים.
היתרון של המערכת הוא שדבר לא הולך לאיבוד.

מיפוי

באמצעות המערכת אנו יכולים לקבל תמונת מצב עדכנית, זאת על פי מאפיינים שונים. כך אנו יכולים לשים את האצבע על המקומות בהם נדרשת תשומת לב יתרה. מאפיינים אלו מסייעים לנו לבנות מודל התמודדות מול כל תופעה ותופעה.

סטטיסטיקה

כחלק מהמיפוי ניגמה מציגה לנו נתונים סטטיסטיים אודות כל תופעה ותופעה, כמו: חתכי אוכלוסיה, גילאים, מגזרים, גברים ונשים וכו׳.

המערכת מאפשרת לנו לבנות את הפרופיל של המתעלל הסידרתי. כך אנו יכולים לצפות התפתחות של תופעה על פי מאפייני אוכלוסיה ואף לבצע מחקר אודות מתעללים סידרתיים על סמך נתונים שיש בידינו.

מעקב

גורם אשר הורשע כדין בביצוע עבירה על חוק צער בע״ח נרשם במערכת. במידה ואנו מוצאים שיש מקום לפעול בעניינו אנו עושים זאת ויותר מכך, במידה ויבצע עבירה נוספת המערכת תיידע אותנו על כך. זהו יתרון גדול במצב בו יעד יכול לחמוק מהר מאוד מעיניי הציבור ובסופו של דבר גם מעונש. המערכת מסייעת לנו לאתר יעדים בעלי נטיה לביצוע עבירות סדרטיות על בעלי חיים ולפעול כנגדם בהתאם.

המלצות

עם הזמן המערכת מציגה לנו תמונת מצב עדכנית ודינמית אודות מה שמתרחש בכל מדינה ומדינה. גם אם במדינה מסוימת החוק שבא להגן על בעלי החיים הינו לקוי, עדיין יש באפשרותינו להציג לרשויות תמונת מצב עדכנית אודות מה שמתרחש במדינה זו כולל המלצות לטיפול לרבות מודלים מוצלחים הקיימים במדינות אחרות. במדינה שבה לא חל חוק צער בעלי חיים כלל, יש באפשרותינו לנסח מסמך מפורט ובו תמונת מצב עדכנית והמלצות לגורמים הרלוונטיים מהן התקנות אשר יש להתקין על מנת להגן על בעלי החיים במדינה זו וכיצד יש להתמוד עם תופעות הקיימות בתחומה.

מקרים מיוחדים

במקרים בהם הטיפול בהם אינו סובל דיחוי, אנו פותחים תיק איסוף אשר מטרתו היא להביא לממצאים ולהשיג ראיות משמעותיות שיאפשרו לרשויות במדינה בה התרחש האירוע למצות את ההליך החקירתי והמשפטי בתיק מול הגורם שביצע את העבירה. במקרה כזה אנו מפעילים צוות
איסוף מיוחד. צוות זה פועל בשיטות מגוונות במטרה לבנות תיק מודיעיני שמלבד ראיות הקושרות את הגורם בתיק לביצוע העבירה מכיל גם המלצות עבור הרשויות כיצד יש לנהוג במקרה המדובר.

שיתוף הפעולה שלכם

אנו מאמינים כי נוכל להשיג שליטה משמעותית בתחום בעלי החיים בעולם רק באמצעות שיתוף הפעולה שלכם. העירנות שלכם בנוגע למה שקורה סביבכם, בעיר שלכם, במדינה שלכם ואף במקרים שאתם נתקלים בהם ברשת או שהובאו לידיעתכם בדרכים אחרות הם המפתח לבניית מערכת שליטה חזקה ואפקטיבית. ככל שתרבו לדווח לנו, ככל שתרבו ליידע אחרים אודות המערכת נוכל להגיע לתוצאות משמעותיות ולהתקדם אל עבר השינו המיוחל מהר יותר

איך תוכלו לדווח

על מנת להגיש את הדיווח שלכם, הקמנו באתר טופס הגשת דיווח יעודי. טופס זה מקושר אל מאגר הנתונים שלנו ולאחר שהוזן במערכת הוא עובר בדיקה של דסקאי. אתם למעשה יכולים לדווח מכל מקום בו אתם נמצאים, מהמחשב האישי שלכם, מהטבלט או מהסמארטפון. גם אם נתקלתם בעבירה שמתבצעת בזה הרגע ממש לנגד עיניכם, כל שעליכם לעשות הוא לתעד את העבירה באמצעות הסמארטפון שלכם, להיכנס אל טופס הדיווח שנמצא באתר ולהעלות את הקובץ ישירות למאגר.  לטופס הדיווח…

אבטחת מידע

אנו מתחייבים לשמירת סודיות מוחלטת. אין אנו מערבים את הגורם המדווח בשום מקרה. במקרים מסוימים אנו ניצור קשר עם הגורם המדווח לצורך השלמת פרטים חסרים המאפשרים לנו לבדוק את הדיווח שנמסר. שמו ופרטיו האישיים של הגורם המדווח נשארים במאגרי הארגון ואינם מועברים לגורם חיצוני.