מעניקים לטימי חיים

מעניקים לטימי חיים 2016-10-31T23:17:39+00:00
טימי הוא כלב צעיר בן שנה שחולץ מרמאללה על ידי ארגון פטרואה, לאחר שנדרס.

ברשות הפלסטינית אין חוק צער בעלי חיים ואין אפילו וטרינר אחד שמטפל בחיות מחמד. לצערנו בתחומי הרשות הפלסטינית המודעות לבעלי חיים ורווחתם היא נמוכה מאוד ולכן מצא עצמו טימי בתוך פח זבל, כי כך ראו אותו התושבים, מטרד על הכביש שצריך לסלק.
אבל לטימי היה עדיין קצת מזל, כי בחורה שגרה בקרבת מקום הבחינה בו וניסתה לסייע לו, אבל בשל חוסר באמצעים, טימי נאלץ לשהות בקרבת פח הזבל לילה שלם ורק בצהריים של יום המחרת טימי עשה את דרכו מתחומי הרשות אל בית החולים הוטרינרי בבית דגן.
טימי קיבל טיפול ראשוני ולאחר שעבר סדרת בדיקות יקרות שכללו (צילומי רנטגן, צילומי CT, בדיקות דם ואבחון של מיטב הרופאים) נתגלה כי הוא סובל משבר ברגלו האחורית, ממספר שברים נוספים ישנים יותר (בני שבוע בערך) שאפילו לא הספיקו להתאחות והחמור מכל, לטימי יש שתי חוליות (חוליה אחת ושתיים) שבורות בעמוד השדרה.

טימי יצטרך לעבור ניתוח בעמוד השדרה במהלכו יושתלו בו פלטות לחיזוק. בנוסף הוא יצטרך לעבור ניתוח ברגל השבורה. לאחר מכן טימי יצטרך לעבור שיקום אינטנסיבי וארוך במשך תקופה ארוכה, תחת השגחה של 24 שעות במרכז לשיקום בעלי חיים, זאת על מנת שיוכל לשוב וללכת על רגליו.
החילוץ של טימי מתוך שטח שבשליטה מלאה של הרשות הפלסטינית והבאתו לטיפול בישראל, למרות הקשיים והסיכון, הוא דוגמה לשיתוף פעולה בין ישראלים ופלסטינים שרואים בטיפול בבעלי החיים באיזור כמטרה שהיא מעל כל אינטרס לאומי אחר.

הבהרה: ארגון פטרואה פועל לחשיפת תופעות בתחום חוק צער בעלי חיים ואינו פועל לחילוץ פיזי של בעלי החיים עצמם. אולם המקרה של טימי שונה. לטימי אין בית ובשל חומרת מצבו של והעובדה שחולץ מתחומי הרשות, הוא נותר באחריות הארגון, אולם הוא עדיין זקוק לתמיכת הציבור בכדי לעמוד על הרגליים ולחזור לחיים.

8 באפריל 2016:

טימי נמצא כרגע במחלקת חירום בבית החולים הוטרינרי שבבית דגן.

טימי ממתין לשני ניתוחים, האחד בעמוד השידרה והשני ברגלו האחרוית.

תומכים עד כה:

נדב רמות: 50 ש״ח

דרכי תמיכה אפשריות