בישראל נערכים מדי שנה מאות קרבות כלבים. זוהי תופעה שהתפתחה בארץ בשנים האחרונות ויש אנשים הרואים בתופעה זו ספורט של ממש, עד שהפכו אותו למקצוע, אותו הם מנהלים בצורה מסודרת ומבוקרת, הרחק מעינו של החוק.

הכלבים המגיעים להלחם בקרבות אלו הם מסוג אמסטף ופיטבול בעיקר, והם נגנבים מחצרות בתים או מגודלים על ידי מגדלי כלבים במיוחד לצורך כך.
במהלך תקופת חייהם הקצרה עוברים הכלבים “הכשרה” הכוללת אלימות קשה המופעלת כלפיהם והחזקתם במקומות חשוכים ונדחים, לרוב ללא יכולת תנועה, כל זאת על מנת ליצור בהם אגרסיביות רבה ולהביא אותם ככל הניתן מוכנים לקרב.
מספר ימים לפני הקרב הכלבים הללו עוברים שלב ובו הם מורעבים, נמנעים מהם מזון ושתיה ואף משליכים לעברם לטרף כלבים קטנים שנגנבים אף הם מבעליהם או שנאספים מהרחוב וגורי חתולים, כל זאת על מנת לעורר בהם את יצר הטרף. לעתים קושרים את הכלבים המיועדים לקרב זה מול זה, מספר שעות לפני הקרב ובמרחק קצר האחד מהשני.

הקרבות הנערכים הם קרבות עד מוות. זירת הקרב מתוחמת בגדר, ללא אפשרות מילוט בעת הצורך. אל האירוע מוזמן חוג מצומצם מאוד של משתתפים המונה כ-20 עד 30 איש ואישה. סכומי ההימורים בקרבות אלו מגיעים לאלפי דולרים.
כל קרב נמשך כחמש דקות לערך, זהו פחות או יותר פרק הזמן שמצריך מהכלבים הללו להכניע את יריביהם. הקרב מסתים כאשר הכלב המוכנע אינו זז יותר.
בתום הקרב מעלים בעל הכלב את גופתו. באם הכלב המפסיד הצליח בכל זאת לשרוד את הקרב, הוא מושלך לרחוב כשהוא פצוע וחבול באופן קשה ביותר. כלבים אלו לרוב מוצאים את מותם ברחוב לאחר מספר ימים.

לכלבים שבכל זאת הצליחו לשרוד את הקרבות והשתקמו אין שום סיכוי להגיע לאימוץ אצל משפחה חמה ותומכת מכיון שיצר ההרג טבוע בהם כל כך חזק עד שקיים סיכוי גדול שיהוו סכנה לבעליהם החדשים ולבני המשפחה, במיוחד לילדים קטנים אותם הכלבים רואים כחלשים יותר.

קרבות כלבים נערכים בכל רחבי הארץ. מקומות ידועים בהם נערכים קרבות כלבים הם: נתניה, אופקים, באר-שבע, אזור הקריות (קרית-חיים), כפרים דרוזים בצפון, טמרה, עכו, כרמיאל, יפו וחופי הים באזור געש-שפיים.
מספר הקרבות המוערך עומד על 250-300 קרבות בשנה.

את הקרבות “המקצועיים” קשה מאוד לאתר מכיון שדרך ההתנהלות של המארגנים היא חשאית ועוברת מפה לאוזן.

הכלבים המיועדים לקרבות סובלים באופן שיטתי מהתעללות קשה, הרעבה וחיים שלהם מטרה אחת – להלחם או למות.

חוק צער בעלי חיים קובע בפרוש כי: אסור להתעלל בבעל חיים, להתאכזר אליו או לענות אותו, אסור לשסות בעל חיים אחד באחר. כמו כן, אוסר החוק בפרוש על ארגון קרבות בין בעלי חיים.
העונש הקבוע בחוק, למי שהורשע בארגון קרבות כלבים או השתתף בהן הוא עד שלוש שנות מאסר. עד היום לא קיבל אף אדם שהורשע בסעיפים אלו עונש זה.